80 СМАЧНИХ ФАКТІВ ПРО ПІЦУ


Думаєте, ви багато знаєте про піцу? Розширте свої знання про піцу найповнішим переліком фактів про піцу.

НАЙКРАЩІ ФАКТИ ПРО ПІЦУ, ЯКІ ЗДИВУЮТЬ ДРУЗІВ, РОДИНУ ТА ЗНАЙОМИХ

Подивіться дуже розумно на наступній вечері з цими 80 фактами.

1. У СЕРЕДНІЙ ПІЦЕРІЇ ВИКОРИСТОВУЄТЬСЯ ПРИБЛИЗНО 55 ЯЩИКІВ ДЛЯ ПІЦИ НА ДЕНЬ.

2. МИ СПОЖИВАЄМО БЛИЗЬКО 251 770 000 ФУНТІВ ПЕПЕРОНІ ЩОРОКУ.

3. ДЕЯКІ ПОПУЛЯРНІ НАЧИНКИ ДЛЯ ПІЦИ В ЯПОНІЇ — КАЛЬМАРИ ТА МАЙО ДЖАГА, ДО СКЛАДУ ЯКИХ ВХОДЯТЬ МАЙОНЕЗ, КАРТОПЛЯ ТА БЕКОН.

4. НАЙБІЛЬШ ПРИБУТКОВА НЕЗАЛЕЖНА ПІЦЕРІЯ В ОДНІЙ ОДИНИЦІ В КРАЇНІ — ПАБ І ПІЦЕРІЯ MOOSE’S TOOTH ЗНАХОДИТЬСЯ В АНКОРИДЖІ, ШТАТ АЛЯСКА. ЩОРІЧНІ ПРОДАЖІ СКЛАДАЮТЬ ПРИБЛИЗНО 6 МІЛЬЙОНІВ ДОЛАРІВ.

5. ОЧІКУЄТЬСЯ, ЩО ПІЦЕРІЇ ЩОРОКУ КУПУВАТИМУТЬ СИРУ НА СУМУ ПОНАД 4 МІЛЬЯРДИ ДОЛАРІВ ЩОРОКУ ДО 2010 РОКУ.

6. 36 ВІДСОТКІВ УСІХ ЗАМОВЛЕНЬ НА ПІЦУ ХОЧУТЬ, ЩОБ ЇХ ПІЦА ПЕРЕЛИЛА ПЕПЕРОНІ.

7. 94 ВІДСОТКИ АМЕРИКАНЦІВ РЕГУЛЯРНО ЇДЯТЬ ПІЦУ.

8. У ТОП-5 ПРОДАЖІВ ПІЦИ ВХОДЯТЬ НЕДІЛЯ SUPER BOWL, НОВОРІЧНА НІЧ, ХЕЛЛОУЇН, НІЧ ПОДЯКИ ТА НОВИЙ РІК.

9. 93 ВІДСОТКИ АМЕРИКАНЦІВ ЇЛИ ПІЦУ ЗА ОСТАННІЙ МІСЯЦЬ.

10. НА ПІЦУ ПРИПАДАЄ ПОНАД 10 ВІДСОТКІВ УСІХ ПРОДАЖІВ ПІДПРИЄМСТВ ГРОМАДСЬКОГО ХАРЧУВАННЯ.

11. У НЕДІЛЮ SUPER BOWL ВОДІЇ ДОСТАВКИ ПІЦИ МОЖУТЬ РОЗРАХОВУВАТИ НА $ 2 ПІДКАЗКИ, ЯКІ ІНОДІ СЯГАЮТЬ 20 ДОЛАРІВ.

12. ВОДІЇ ДОСТАВКИ DOMINO ПРОЇДУТЬ БЛИЗЬКО 4 МІЛЬЙОНІВ МИЛЬ У НЕДІЛЮ SUPER BOWL.

13. КРІСТІАН ДУМІТРУ З РУМУНІЇ МАЄ СВІТОВИЙ РЕКОРД У СПОЖИВАННІ ПІЦИ, ВІН З’ЇВ ПОНАД 200 ФУНТІВ. АЛЕ КОЛИШНІЙ РЕКОРДСМЕН СВІТУ СТВЕРДЖУЄ, ЩО СПІВВІДНОШЕННЯ СИРУ ТА СОУСУ БУЛО ЗАНАДТО НИЗЬКИМ, ЩОБ ТЕ, ЩО ВІН ЇВ, МОЖНА БУЛО ВВАЖАТИ ПІЦОЮ.

14. АМЕРИКАНЦІ З’ЇДАЮТЬ ПРИБЛИЗНО 100 АКРІВ ПІЦИ НА ДЕНЬ АБО БЛИЗЬКО 350 СКИБОЧОК НА СЕКУНДУ.

15. У СПОЛУЧЕНИХ ШТАТАХ ІСНУЄ ПРИБЛИЗНО 61 269 ПІЦЕРІЙ.

16. КОЖНА ЛЮДИНА В АМЕРИЦІ З’ЇДАЄ БЛИЗЬКО 46 СКИБОЧОК ПІЦИ НА РІК.

17. ПОПУЛЯРНІ НАЧИНКИ ДЛЯ ГУРМАНІВ — ЦЕ КУРКА, УСТРИЦІ, РАКИ, КУЛЬБАБИ, ПАРОСТКИ, БАКЛАЖАНИ, КРЕВЕТКИ З КЕДЖУНА, СЕРЦЯ З АРТИШОКУ ТА ТУНЦЯ.

18. ЖОВТЕНЬ — АМЕРИКАНСЬКИЙ МІСЯЦЬ ПІЦИ.

19. ЩОРІЧНО У ВСЬОМУ СВІТІ ПРОДАЄТЬСЯ БЛИЗЬКО 3 МІЛЬЯРДІВ ПІЦ.

20. ДІТИ ВІКОМ ВІД 3 ДО 11 РОКІВ ВІДДАЮТЬ ПЕРЕВАГУ ПІЦІ ПЕРЕД УСІМА ІНШИМИ ГРУПАМИ ПРОДУКТІВ ХАРЧУВАННЯ НА ОБІД ТА ВЕЧЕРЮ.

21. НАЙБІЛЬША ПІЦА, КОЛИ-НЕБУДЬ ВИГОТОВЛЕНА, БУЛА В ГІПЕРМАРКЕТІ NORWOOD PICK ‘N PAY В ЙОГАННЕСБУРЗІ, ПІВДЕННА АФРИКА. ЗА ДАНИМИ КНИГИ РЕКОРДІВ ГІННЕСА, ПІЦА БУЛА ДІАМЕТРОМ 37,4 МЕТРА І ГОТУВАЛАСЯ З ВИКОРИСТАННЯМ 500 КГ БОРОШНА, 800 КГ СИРУ ТА 900 КГ ТОМАТНОГО ПЮРЕ. ЦЕ БУЛО ЗДІЙСНЕНО 8 ГРУДНЯ 1990 РОКУ.

22. ІТАЛІЙСЬКА — НАЙПОПУЛЯРНІШИЙ ВИД ЕТНІЧНОЇ ЇЖІ В АМЕРИЦІ.

23. ПІЦА DOMINO’S — СВІТОВИЙ ЛІДЕР З ДОСТАВКИ.

24. ЗВИЧАЙНА ТОНКА КІРКА НАЙПОПУЛЯРНІША В АМЕРИЦІ, ЇЇ ВІДДАЮТЬ ПЕРЕВАГУ 61% НАСЕЛЕННЯ, 14% ВІДДАЮТЬ ПЕРЕВАГУ ГЛИБОКІЙ ТАРІЛЦІ, А 11% ВІДДАЮТЬ ПЕРЕВАГУ НАДТОНКІЙ СКОРИНЦІ.

25. 62% АМЕРИКАНЦІВ ВІДДАЮТЬ ПЕРЕВАГУ М’ЯСНИМ НАЧИНКАМ, ТОДІ ЯК 38% — ОВОЧАМ.

26. ЖІНКИ ВДВІЧІ ЧАСТІШЕ, НІЖ ЧОЛОВІКИ, ЗАМОВЛЯЮТЬ ОВОЧІ НА ПІЦУ.

27. PIZZA HUT МАЄ 12 583 МАГАЗИНИ У ПОНАД 90 КРАЇНАХ.

28. СУБОТНІЙ ВЕЧІР — НАЙПОПУЛЯРНІШИЙ ВЕЧІР ДЛЯ ПОЇДАННЯ ПІЦИ.

29. ДОСТАВЦІ ПІЦИ СТВЕРДЖУЮТЬ, ЩО ЖІНКИ Є КРАЩИМИ ЧАЙОВИКАМИ.

30. НАЙШВИДШИЙ У СВІТІ ВИРОБНИК ПІЦИ МОЖЕ ПРИГОТУВАТИ 14 ПІЦ ЗА 2 ХВИЛИНИ 35 СЕКУНД.

31. 36% ЛЮДЕЙ ВВАЖАЮТЬ ПІЦУ ІДЕАЛЬНИМ СНІДАНКОМ.

32. НАЙДОВША ДОСТАВКА ПІЦИ БУЛА З КЕЙПТАУНА, ПАР ДО СІДНЕЯ, АВСТРАЛІЯ.

33. НАЙПОПУЛЯРНІШИЙ СЬОГОДНІ РОЗМІР ПІЦИ В США — 14 ДЮЙМІВ У ДІАМЕТРІ.

34. НАЙДОРОЖЧА СТВОРЕНА ПІЦА БУЛА ЗРОБЛЕНА РЕСТОРАТОРОМ ДОМЕНІКО КРОЛЛА, ЯКИЙ СТВОРИВ ВАЛЕНТИНСЬКУ ПІЦУ ВАРТІСТЮ 2745,00 ДОЛАРІВ США, ДО СКЛАДУ ЯКОЇ ВХОДИЛИ НАЧИНКИ, ТАКІ ЯК СОУС З ТОМАТІВ, ШОТЛАНДСЬКИЙ КОПЧЕНИЙ ЛОСОСЬ, МЕДАЛЬЙОНИ З ОЛЕНИНИ, ЇСТІВНЕ ЗОЛОТО, ОМАРИ, МАРИНОВАНІ В НАЙКРАЩОМУ КОНЬЯКУ ТА ШАМПАНСЬКОМУ — ЗАМОЧЕНА ІКРА.

35. ТЕ, ЩО НАЗИВАЮТЬ «НАЙЕКСТРАВАГАНТНІШОЮ ПІЦЕЮ У СВІТІ», МОЖНА ПРИДБАТИ В НЬЮ-ЙОРКСЬКОМУ РЕСТОРАНІ NINO’S BELLISSIMA. ЦЕЙ 12-ДЮЙМОВИЙ ПИРІГ, НАЗВАНИЙ «РОЗКІШНОЮ ПІЦЕЮ», УКОМПЛЕКТОВАНИЙ ШІСТЬМА РІЗНОВИДАМИ ІКРИ, ЦИБУЛЕЮ ЦИБУЛЕЮ, СВІЖИМ ОМАРОМ ТА КРЕМ-КРЕМОМ, ПРОДАЄТЬСЯ ЗА ЦІНОЮ В 1000 ДОЛАРІВ (АБО 125,00 ДОЛАРІВ ЗА СКИБОЧКУ).

36. В ІТАЛІЇ ПЕРЕД ПАРЛАМЕНТОМ Є ЗАКОНОПРОЕКТ ПРО ЗАХИСТ ТРАДИЦІЙНОЇ ІТАЛІЙСЬКОЇ ПІЦИ, ЯКИЙ ВИЗНАЧАЄ ДОПУСТИМІ ІНГРЕДІЄНТИ ТА СПОСОБИ ОБРОБКИ (НАПРИКЛАД, ВИКЛЮЧАЮЧИ ЗАМОРОЖЕНУ ПІЦУ). ТІЛЬКИ ПІЦУ, ЯКА ДОТРИМУВАЛАСЬ ЦИХ ВКАЗІВОК, МОЖНА БУЛО Б НАЗВАТИ „ТРАДИЦІЙНОЮ ІТАЛІЙСЬКОЮ ПІЦОЮ”, ПРИНАЙМНІ В ІТАЛІЇ.

37. НА СИР МОЦАРЕЛА ПРИПАДАЄ МАЙЖЕ 80 ВІДСОТКІВ ВИРОБНИЦТВА ІТАЛІЙСЬКОГО СИРУ В США.

38. СЛОВО «ПІЦА» ДАТУЄТЬСЯ ПОНАД ТИСЯЧУ РОКІВ — ВОНО ВПЕРШЕ ЗГАДУЄТЬСЯ В ТЕКСТІ ЛАТИНСЬКОЮ МОВОЮ, НАПИСАНОМУ НА ПІВДНІ ІТАЛІЇ В 997 Р. Н. Е.

39. У 1835 РОЦІ ОЛЕКСАНДР ДЮМА, АВТОР КНИГИ «ТРИ МУШКЕТЕРИ», ПОЇХАВ ДО НЕАПОЛЯ, ДЕ ЗАУВАЖИВ, ЩО НЕАПОЛІТАНСЬКА БІДНОТА НЕ ЇЛА НІЧОГО, КРІМ КАВУНА ВЛІТКУ, А ПІЦУ ВЗИМКУ.

40. ПЕРШОЮ ПІЦЕРІЄЮ В АМЕРИЦІ БУЛА ЛОМБАРДІ В НЬЮ-ЙОРКУ — СПОЧАТКУ ПРОДУКТОВИЙ МАГАЗИН, ЛОМБАРДІ ПОЧАВ ПРОДАВАТИ ПІЦУ В 1905 РОЦІ.

41. ПРОТЯГОМ ПЕРШИХ КІЛЬКОХ ДЕСЯТИЛІТЬ 20 СТОЛІТТЯ ПІЦУ ПЕРЕВАЖНО ЇЛИ ТА ПРОДАВАЛИ ІТАЛІЙСЬКІ ІММІГРАНТИ РОБОЧОГО КЛАСУ.

42. АЛЕ ПІСЛЯ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ АМЕРИКАНСЬКІ ГІ ПОВЕРНУЛИСЯ ДОДОМУ З ІТАЛІЇ З ПОТЯГОМ ДО ПІЦИ, ВПЕРШЕ ПРИВІВШИ ЇЖУ ДО ШИРШОЇ СПОЖИВЧОЇ БАЗИ.

43. ПЕРШИМИ АМЕРИКАНСЬКИМИ МІСТАМИ, ЯКІ ПОЧАЛИ ПРОДАВАТИ ПІЦУ, БУЛИ НЬЮ-ЙОРК, БОСТОН, НЬЮ-ХЕЙВЕН, КОННЕКТИКУТ І ТРЕНТОН, ШТАТ НЬЮ-ДЖЕРСІ. УСІ ЦІ ЧОТИРИ МІСТА МАЛИ НАПЛИВ ПІВДЕННОІТАЛІЙСЬКИХ ІММІГРАНТІВ ПРИБЛИЗНО НА РУБЕЖІ СТОЛІТЬ.

44. СПОЧАТКУ ПІЦУ ПРОДАВАЛИ ВИКЛЮЧНО ПИРІЖКОМ. АЛЕ В 1933 РОЦІ ПАТСІ ЛАНСЬЄРІ (З ПІЦЕРІЇ ПАТСІ В НЬЮ-ЙОРКУ) ПОЧАЛА ПРОДАВАТИ ПІЦУ ПО ШМАТОЧКАХ — ТЕНДЕНЦІЯ, ЯКУ ШВИДКО ПІДХОПИЛИ ІНШІ ПІЦЕРІЇ.

45. ЛЮДИ НЕ ЄДИНІ, ХТО ЛЮБИТЬ СМАК ПІЦИ: ІСНУЄ НАВІТЬ МІНІ-ПІЦА ДЛЯ СОБАК ПІД НАЗВОЮ «ПІЦА ІЗ ЗАПАХОМ НЕБА», ВИГОТОВЛЕНА ​​З БОРОШНА, МОРКВИ, СЕЛЕРИ ТА ПАРМЕЗАНУ.

46. ​​ПЕРШІ ВІДОМІ ЧИКАЗЬКІ ПІЦИ З ГЛИБОКИМИ СТРАВАМИ БУЛИ СТВОРЕНІ В 1943 РОЦІ РЕСТОРАНОМ, ЯКИЙ ЗГОДОМ СТАВ МЕРЕЖЕЮ PIZZERIA UNO.

47. DOMINO’S БУЛО ЗАСНОВАНО В 1960 РОЦІ. ЗАСНОВНИК МЕРЕЖІ РЕСТОРАНІВ ТОМ МОНАГАН Є ОДНИМ ІЗ ТРЬОХ ЛЮДЕЙ У ​​СВІТІ, ЯКІ ЗДОБУЛИ ВЧЕНИЙ СТУПІНЬ З «ПІЦЕЛОГІЇ» З «КОЛЕДЖУ ПІЦЦЕЛОГІЇ» DOMINO’S SCHOOL OF BUSINESS ВІН ЗАСНУВАВ У 1980-Х.

48. DOMINO’S ВІДМОВИЛАСЯ ВІД ГАРАНТІЇ «30 ХВИЛИН АБО МЕНШЕ» В 1993 РОЦІ ПІСЛЯ РЯДУ СУДОВИХ ПРОЦЕСІВ, ЗВИНУВАЧУЮЧИ КОМПАНІЮ В СПРИЯННІ НЕБЕЗПЕЧНОМУ ВОДІННЮ.

49. ПРОПОЗИЦІЯ ДОСТАВКИ DOMINO ВСЕ ЩЕ ЗАЛИШАЄТЬСЯ ВИГІДНОЮ В ДЕЯКИХ МІСЦЯХ СВІТУ. ГАРАНТІЯ, НАПРИКЛАД, ЧУДОВА ДЛЯ БІЗНЕСУ В ТУРЕЧЧИНІ.

50. ПЕРША ЗАМОРОЖЕНА ПІЦА З’ЯВИЛАСЯ НА РИНКУ В 1962 РОЦІ. ВОНА ЗДЕБІЛЬШОГО СМАКУВАЛА ЯК КАРТОН, ПОКИ ГЕНІАЛЬНИЙ ВИНАХІДНИК ЇЖІ РОУЗ ТОТІНО НЕ ПОТРАПИВ ДО НЕЇ.

51. ГАВАЙСЬКА ПІЦА БУЛА ВИНАЙДЕНА В 1962 РОЦІ СЕМ ПАНОПУЛОСОМ, ВИХІДЦЕМ З ГРЕЦІЇ, ЯКИЙ КЕРУВАВ ПІЦЕРІЄЮ В КАНАДІ.

52. НАПРИКІНЦІ 60-Х 113-Й ПІДРОЗДІЛ ВІЙСЬКОВОЇ РОЗВІДКИ АРМІЇ США ШПИГУВАВ ЗА РЕПОРТЕРАМИ ТА ПОЛІТИКАМИ, ВИКОРИСТОВУЮЧИ ПІДРОБЛЕНІ ПІЦИ.

53. МОЖЛИВО, ПІЦА ВИНИКЛА В ІТАЛІЇ, АЛЕ КРАЇНИ У ВСЬОМУ СВІТІ РОЗРОБИЛИ ВЛАСНІ РЕГІОНАЛЬНІ РОЗКРУТКИ ЩОДО КЛАСИЧНОЇ ЇЖІ. У БРАЗИЛІЇ КУХАРІ ПОКЛАДАЮТЬ ПІЦУ ЗЕЛЕНИМ ГОРОШКОМ, ФРАНЦУЗИ ЛЮБЛЯТЬ СМАЖЕНІ ЯЙЦЯ НА СВОЇХ СКИБОЧКАХ, А В КИТАЇ НАПРОЧУД ПОПУЛЯРНОЮ Є СКОРИНКА З МІНІ-ХОТ-ДОГІВ.

54. ПЕРША ПІЦА, ЗАМОВЛЕНА ​​ЗА ДОПОМОГОЮ КОМП’ЮТЕРА, СТАЛАСЯ В 1974 РОЦІ: ЛАБОРАТОРІЇ ШТУЧНИХ МОВ У ШТАТІ МІЧИГАН ПОТРІБНО БУЛО ПРОТЕСТУВАТИ СВІЙ НОВИЙ „МОВНИЙ КОМП’ЮТЕР”, ТОМУ ВОНИ ЗАМОВИЛИ ПІЦУ З ПЕППЕРОНІ, ГРИБАМИ, ШИНКОЮ ТА КОВБАСОЮ З МІСЦЕВОЇ ПІЦИ СУГЛОБОВІ.

55. У 1980-Х РОКАХ СУДОВИЙ ПРОЦЕС PIZZA CONNECTION СТАВ НАЙТРИВАЛІШИМ СУДОМ КРИМІНАЛЬНИХ ПРИСЯЖНИХ В ІСТОРІЇ АМЕРИКИ, ЯКИЙ ТРИВАВ З 1985 ПО 1987 РР. ВІН ПРИТЯГНУВ ДО ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ГРУПУ ЧЛЕНІВ МАФІЇ, ЯКІ ВИКОРИСТОВУВАЛИ ПІЦЕРІЇ В ЯКОСТІ ПЕРЕДУ ДЛЯ ТОРГІВЛІ НАРКОТИКАМИ.

56. CHUCK E. CHEESE’S БУВ ЗАСНОВАНИЙ НОЛАНОМ БУШНЕЛЛОМ, СПІВЗАСНОВНИКОМ ATARI, ЯК СПОСІБ ЗАРОБЛЯТИ БІЛЬШЕ ГРОШЕЙ НА ІГРОВИХ ПРИСТАВКАХ.

57. ЧАК Е. СИР МОЖЕ БУТИ НАЙВІДОМІШОЮ ТВАРИНОЮ, ЩО ПРОДАЄ АНІМАТРОННУ ПІЦУ У СВІТІ, АЛЕ В 80-ТІ РОКИ ВИБУХ «ROCK-A-FIRE» SHOWBIZ PIZZA PLACE ДАВ ЩУРУ ЗМОГУ ЗАРОБИТИ ГРОШІ. АНІМАТРОНІЧНА ГРУПА SHOWBIZ ГРАЛА ХІТОВІ ПОП-ПІСНІ ТА ОРИГІНАЛЬНІ МЕЛОДІЇ В РІЗНИХ МІСЦЯХ АМЕРИКИ, А ТАКОЖ БУЛА ТВОРІННЯМ ААРОНА ФЕХТЕРА (ЯКИЙ ТАКОЖ ВИНАЙШОВ WHAC-A-MOLE).

58. КОЛИ КУХАРЯМ ПІЦИ У ВСЬОМУ СВІТІ ПОТРІБНА ДОПОМОГА У ВИГОТОВЛЕННІ РЕЦЕПТІВ, ВОНИ ЗВЕРТАЮТЬСЯ ДО “ДОКТОРА З ТІСТА” ТОМА ЛЕМАНА. ЛЕМАНН, ЯКИЙ ЖИВЕ В МАНХЕТТЕНІ, ШТАТ КАНЗАС, Є ЕКСПЕРТОМ З ПІЦИ, ЯКИЙ ПРАЦЮЄ З АМЕРИКАНСЬКИМ ІНСТИТУТОМ ХЛІБОПЕЧЕННЯ З 1967 Р. ОДНА З НАЙБІЛЬШИХ ПРОБЛЕМ, З ЯКОЮ ВІН СТИКАВСЯ? ПРОХАННЯ З НИЗЬКИМ ВМІСТОМ ВУГЛЕВОДНОГО ТІСТА ПІД ЧАС РОЗГУЛУ ДІЄТИ АТКІНСА.

59. БАГАТО ВІДОМИХ ЛЮДЕЙ РОЗПОЧАЛИ ВИГОТОВЛЕННЯ ТА ДОСТАВКУ ПІЦИ. І СТІВЕН БОЛДУІН, І БІЛЛ МЮРРЕЙ ПРАЦЮВАЛИ В ПІЦЕРІЯХ, А ЖАН-КЛОД ВАН ДАММ ДОСТАВЛЯВ ПІЦУ.

60. ЄДИНИЙ НА СЬОГОДНІШНІЙ ДЕНЬ СУПЕРГЕРОЙСЬКИЙ ФІЛЬМ НА ТЕМУ ПІЦИ, ЯКИЙ НАЗИВАЄТЬСЯ «ПІЦА-ЛЮДИНА» — У ФІЛЬМІ ВИЙШОВ У 2011 РОЦІ, У ФІЛЬМІ ЗІГРАВ ФРЕНКІ МУНІЗ ЯК ХЛОПЦЯ, ЯКИЙ ДОСТАВЛЯЄ ПІЦУ, ЯКИЙ НАБУВАЄ НАДЗВИЧАЙНИХ ЗДІБНОСТЕЙ, З’ЇВШИ ГЕНЕТИЧНО МОДИФІКОВАНИЙ ПОМІДОР.

61. У 2013 РОЦІ КОЛИШНЯ ДИТЯЧА ЗІРКА МАКОЛЕЙ КАЛКІН СТВОРИЛА КАВЕР-ГУРТ VELVET UNDERGROUND НА ТЕМУ ПІЦИ ПІД НАЗВОЮ PIZZA UNDERGROUND. ГРУПА ВИКОНУЄ ТАКІ ХІТИ, ЯК «Я ЧЕКАЮ РОЗНОСНИКА» ТА «ВСІ ПІЦА-ВЕЧІРКИ».

62. ПІЦА ЗІГРАЛА ПЕВНУ РОЛЬ У ДОПОМОЗІ ПОЛІЦІЇ ЗЛОВИТИ ІМОВІРНОГО СЕРІЙНОГО ВБИВЦЮ, ВІДОМОГО ЯК «ПОХМУРИЙ СПЛЯЧИЙ», У 2010 РОЦІ, КОЛИ ОФІЦЕР ПІД ПРИКРИТТЯМ ВЗЯВ ЗРАЗОК ДНК ЗІ СКИБОЧКИ ПІЦИ, ЯКУ ВБИВЦЯ ЗАКУШУВАВ НА СІМЕЙНОМУ ДНІ НАРОДЖЕННЯ.

63. ПІЦА ТАКОЖ ДОПОМОГЛА ЗАПОБІГТИ ДЕКІЛЬКОМ ЗЛОЧИНАМ: У 2008 РОЦІ, КОЛИ РОЗНОСНИКИ СТИКАЛИСЯ ІЗ СЛУЖБОЮ ДОСТАВКИ ПІЦИ У ФЛОРИДІ, ВІН КИНУВ ЇМ ГАРЯЧУ ПІЦУ, ЯКУ ВІН ДОСТАВЛЯВ, І УНИКНУВ ШКОДИ.

64. У 2014 РОЦІ ЖІНКА ЗАТЕЛЕФОНУВАЛА 911, ЩОБ ПОВІДОМИТИ ПРО КРАДІЖКУ ТА СЕКСУАЛЬНЕ ПОСЯГАННЯ, АЛЕ ОСКІЛЬКИ ГРАБІЖНИК ВСЕ ЩЕ БУВ У ЇЇ ДОМІ, ВОНА ПРИДУМАЛА НОВИЙ СПОСІБ ПРИВЕРНУТИ УВАГУ ПОЛІЦІЇ: ВОНА ВДАВАЛА, ЩО ЗАМОВЛЯЄ ПІЦУ. НА ЩАСТЯ, ПОЛІЦІЯ З’ЯСУВАЛА, ЩО З ЗАМОВЛЕННЯМ ПІЦИ ЩОСЬ НЕ ТАК, І МОМЕНТАЛЬНО ВІДРЕАГУВАЛА НА ВИКЛИК.

65. У 2001 РОЦІ PIZZA HUT ДОСТАВИЛА НА МІЖНАРОДНУ КОСМІЧНУ СТАНЦІЮ ШЕСТИДЮЙМОВУ ПІЦУ З САЛЯМІ — ПЕРШУ ПІЦУ, ДОСТАВЛЕНУ У ВІДКРИТИЙ КОСМОС.

66. ТРОХИ БІЛЬШЕ НІЖ ЧЕРЕЗ ДЕСЯТЬ РОКІВ, У 2013 РОЦІ, ГРУПА ВЧЕНИХ, ЩО ФІНАНСУЮТЬСЯ НАСА, ВИНАЙШЛА 3D-ПРИНТЕР, ЯКИЙ МІГ ГОТУВАТИ ПІЦУ ВСЬОГО ЗА 70 СЕКУНД, БУКВАЛЬНО РОЗПОРОШУЮЧИ СМАК, ЗАПАХ ТА МІКРОЕЛЕМЕНТИ.

67. НЕЩОДАВНО ВІЙСЬКОВА ЛАБОРАТОРІЯ США ВИНАЙШЛА ГОТОВУ ДО ВЖИВАННЯ ПІЦУ, ЯКА МОЖЕ ТРИВАТИ ДО ТРЬОХ РОКІВ. ПІЦА ПРИЗНАЧЕНА ДЛЯ СОЛДАТІВ ЗА КОРДОНОМ, ЯКІ ЖАДАЮТЬ СКИБОЧКИ … А ТАКОЖ, МАБУТЬ, ДЛЯ ТИХ, ХТО ГОТУЄТЬСЯ ДО ЗОМБІ-АПОКАЛІПСИСУ.

68. ПІЦА — ТАКА КУЛЬТОВА ЇЖА, ВОНА НАВІТЬ НАДИХНУЛА НА МИСТЕЦЬКЕ ШОУ. У 2013 РОЦІ ГАЛЕРЕЯ MARLBOROUGH BROOME STREET У НЬЮ-ЙОРКУ ПІДГОТУВАЛА ШОУ ПІД НАЗВОЮ «PIZZA TIME!» З ПОНАД 25 ВИТВОРАМИ МИСТЕЦТВА, НАТХНЕННИМИ ПІЦОЮ. РОБОТИ ВАРІЮВАЛИ ВІД ТАКИХ КАРТИН, ЯК «ПЕЧЕРНИЙ ЧОЛОВІК НА ПІЦІ», НА ЯКІЙ БУВ ЗОБРАЖЕНИЙ ПЕЧЕРНИЙ ЧОЛОВІК У СОНЦЕЗАХИСНИХ ОКУЛЯРАХ, ЩО СЕРФІНГ ВЕЛЕТЕНСЬКИМ ШМАТОЧКОМ ПІЦИ, І ДО ТВОРІВ МИСТЕЦТВА, ВИГОТОВЛЕНИХ ІЗ СПРАВЖНЬОЇ ПІЦИ, ЯК «ТЕОРІЯ ФІЗИЧНОЇ МЕРЕЖІ ПІЦИ ДЖОНА РІПЕНГОФФА».

69. КУХАРІ ПІЦИ ВИКОРИСТОВУЮТЬ ШИРОКИЙ ВИБІР ПІНГО-ЖАРГО, ЩОБ ПОКАЗАТИ, ЩО ВОНИ ЗНАЮТЬ. НАПРИКЛАД, РОЗТЯГНУТИЙ І ГОТОВИЙ ДО НАЧИНКИ КУЛЯ ТІСТА НАЗИВАЄТЬСЯ «ШКІРКОЮ», ГРИБИ ЧАСТО НАЗИВАЮТЬ «КРИКУНАМИ», А СКИБОЧКИ ПЕПЕРОНІ — «ЛИСТІВКАМИ», ЗА ТЕ, ЯК ЇХ КИДАЮТЬ КУХНЯ ДЛЯ ПІЦИ, ЯК ФРІСБІ.

70. КУХАРІ ПІЦИ НАЗИВАЮТЬ ВНУТРІШНЮ КЛІТИННУ СТРУКТУРУ ТІСТА ДЛЯ ПІЦИ «КРИХТОЮ» — БІЛЬШІСТЬ ВИРОБНИКІВ ПІЦИ НАМАГАЮТЬСЯ ДОСЯГТИ КРИХТИ, ЯКА ПОВІТРЯНА З ВЕЛИКИМИ ОТВОРАМИ.

71. ЧОТИРИ ОСНОВНІ ВИДИ МОЦАРЕЛИ, ЩО ВИКОРИСТОВУЮТЬСЯ ДЛЯ ПРИГОТУВАННЯ ПІЦИ, — ЦЕ МОЦАРЕЛЛА ДІ БУФАЛА (ВИГОТОВЛЕНА ​​З МОЛОКА ВОДЯНОГО БУЙВОЛА В ІТАЛІЇ ТА ВИКОРИСТОВУЄТЬСЯ НА ПІЦЕРІЇ В НЕАПОЛІТАНСЬКОМУ СТИЛІ), FIOR DI LATTE (СХОЖА НА МОЦАРЕЛЛА ДІ БУФАЛА, АЛЕ ВИГОТОВЛЕНА ​​З КОРОВ’ЯЧОГО МОЛОКО), БУРРАТА (СВІЖИЙ ІТАЛІЙСЬКИЙ СИР, ВІДОМИЙ СВОЄЮ ВЕРШКОВОЮ НАЧИНКОЮ), І “СИР ДЛЯ ПІЦИ” (МЕНШ ШВИДКОПСУВНА ЦІЛЬНОМОЛОЧНА АБО НЕЖИРНА МОЦАРЕЛА, ЩО ВИКОРИСТОВУЄТЬСЯ БІЛЬШІСТЮ АМЕРИКАНСЬКИХ ПІЦЕРІЙ).

72. У 2014 РОЦІ ВЧЕНІ З ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ ВИВЧИЛИ ХЛІБОПЕКАРСЬКІ ВЛАСТИВОСТІ РІЗНИХ СИРІВ ТА ЗНАЙШЛИ НАУКОВІ ДОКАЗИ ЗАГАЛЬНОВІДОМОГО ФАКТУ — МОЦАРЕЛА РОБИТЬ НАЙКРАЩИЙ СИР ДЛЯ ПІЦИ.

73. ВИ КОЛИ-НЕБУДЬ ЇЛИ ЗМОЧЕНИЙ ШМАТОЧОК ПІЦИ, ЯКИЙ, ЗДАВАЛОСЯ, МАВ ГРУБИЙ НЕПРИЄМНИЙ ШАР МІЖ ОСНОВОЮ І НАЧИНКАМИ? ДЛЯ ЦЬОГО Є ТЕРМІН. ЦЕ НАЗИВАЄТЬСЯ «GUM LINE», І ЙОГО БОЯТЬСЯ КУХАРІ ПІЦИ. ЦЕ ВИНИКАЄ, КОЛИ ТІСТО НЕДОЖАРЕНЕ, У НЬОМУ ЗАНАДТО МАЛО ДРІЖДЖІВ АБО ЗАЛИВАЄТЬСЯ СОУСОМ АБО СИРОМ, ЯКИЙ НЕЩОДАВНО ВИТЯГЛИ З ХОЛОДИЛЬНИКА І НЕ МАЛИ МОЖЛИВОСТІ ДОСЯГТИ КІМНАТНОЇ ТЕМПЕРАТУРИ.

74. ДУМАЄТЕ, ПРЯДІННЯ ТІСТА ДЛЯ ПІЦИ ЗВУЧИТЬ ПРОСТО? ПОДУМАТИ ЩЕ РАЗ. ПРЯДІННЯ ТІСТА МАЄ ВЛАСНУ СПОРТИВНУ ПОДІЮ ПРОФЕСІЙНОГО РІВНЯ, ДЕ КОМАНДИ ПІЦИ ЗМАГАЮТЬСЯ В АКРОБАТИЧНИХ ЗМАГАННЯХ З ПРЯДІННЯ ТІСТА НА ЧЕМПІОНАТІ СВІТУ З ПІЦИ.

75. АЛЕ ПРЯДІННЯ ТІСТА ДЛЯ ПІЦИ ПРИЗНАЧЕНЕ НЕ ЛИШЕ ДЛЯ ДЕМОНСТРАЦІЇ: ЦЕ НАЙКРАЩИЙ СПОСІБ РІВНОМІРНО РОЗПОДІЛИТИ ТІСТО, СТВОРИТИ ОДНОРІДНУ СКОРИНКУ І НАВІТЬ ДОПОМАГАЄ ТІСТУ УТРИМУВАТИ ВОЛОГУ.

76. ІСНУЄ АСОЦІАЦІЯ ПІД НАЗВОЮ ASSOCIAZIONE VERACE PIZZA NEPOLETANA («АСОЦІАЦІЯ СПРАВЖНЬОЇ НЕАПОЛІТАНСЬКОЇ ПІЦИ»), ЯКА ВСТАНОВЛЮЄ КОНКРЕТНІ ПРАВИЛА ЩОДО ТОГО, ЩО КВАЛІФІКУЄТЬСЯ ЯК СПРАВЖНЯ НЕАПОЛІТАНСЬКА ПІЦА, І ВІДПОВІДНО СЕРТИФІКУЄ ПІЦЕРІЇ.

77. ЗГІДНО З ЛЕГЕНДОЮ, «ПІЦА МАРГАРИТА» БЕРЕ СВОЮ НАЗВУ ВІД КОРОЛЕВИ МАРГАРИТИ САВОЙСЬКОЇ, ЯКА В 1889 РОЦІ ПРОБУВАЛА ТРИ СМАКИ ПІЦИ, ЗРОБЛЕНІ ШЕФ-КУХАРЕМ ПІЦИ РАФФАЕЛЕ ЕСПОЗІТО, І ВИСЛОВИЛА ПЕРЕВАГУ ВЕРСІЇ, УКОМПЛЕКТОВАНІЙ ПОМІДОРАМИ, МОЦАРЕЛОЮ ТА БАЗИЛІКОМ , І РОЗРОБЛЕНИЙ ТАК, ЩОБ НАГАДУВАТИ ІТАЛІЙСЬКИЙ ПРАПОР. ПРИЄМНА ІСТОРІЯ — І ХОЧА КОРОЛЕВА ЇЛА ПІЦУ ЕСПОЗІТО, НЕМАЄ ЖОДНИХ ДОКАЗІВ ТОГО, ЩО БУЛО В МЕНЮ, І БАГАТО СКЕПТИЦИЗМУ ЩОДО ТОГО, ЩО ЦЕ В ОСНОВНОМУ БУЛА ПРИДУМАНА МАРКЕТИНГОВА СХЕМА (У КОМПЛЕКТІ З ПІДРОБЛЕНИМИ ІСТОРИЧНИМИ ДОКУМЕНТАМИ!) ДЛЯ СТИМУЛЮВАННЯ БІЗНЕСУ.

78. ПРОТЯГОМ БАГАТЬОХ РОКІВ БУЛО ВИПУЩЕНО НИЗКУ ДИВНИХ ПРОДУКТІВ ЗІ СМАКОМ ПІЦИ, ВКЛЮЧАЮЧИ КАРТОПЛЯНІ ЧІПСИ, ПРЕЗЕРВАТИВИ, МОРОЗИВО, ПИВО ТА ЕЛЕКТРОННІ СИГАРЕТИ.

79. У ФІЛАДЕЛЬФІЇ Є ​​МУЗЕЙ ПІЦИ ПІД НАЗВОЮ PIZZA BRAIN, В ЯКОМУ ЗНАХОДИТЬСЯ НАЙБІЛЬША У СВІТІ КОЛЕКЦІЯ ПАМ’ЯТНИХ ПІЦ.

80. ВИНАХІДНИКИ УКУСІВ БУБЛИКІВ ОТРИМАЛИ НАТХНЕННЯ ДЛЯ СВОГО ПЕРШОГО РЕЦЕПТУ ІЗ ЗАДНЬОЇ СТОРОНИ СУМКИ З БУБЛИКОМ КРЕДИТОРА.

ВИСНОВОК

Знайшли факт піци, який ми могли пропустити? Надішліть нам електронного листа, і ми внесемо його до списку.